Et arbeidsmarked for alle?
Hyvinvointipolitiikka, Vammaiskysymykset
29 tammi 2013
En dokumentanalyse av de nordiske landenes jobbstrategier
Uansett konjunktursituasjonen har personer med funksjonsnedsettelser en svakere stilling på arbeidsmarkedet enn andre arbeidssøkere. I Et arbeidsmarked for alle? sammenlignes strategier for å øke sysselsettingen blant personer med funksjonsnedsettelser i de nordiske landene.
Rapporten beskriver og analyserer de nordiske landenes jobbstrategier for personer med funksjonsnedsettelse. Den belyser forskjeller og likheter mellom landene i valg av tiltak i de nærmeste årene. Alle strategiene, med unntak av den norske, tar utgangspunkt i FN-konvensjonen for personer med funksjonsnedsettelse.
Manglende inkludering av personer med funksjonsnedsettelse er en felles nordisk utfordring. Bedre evalueringer, utveksling av erfaring og resultater vil kunne bidra til å utvikle arbeidsmarkedspolitikken for personer med funksjonsnedsettelse.
Asiaan liittyvää sisältöä
Vammaiskysymykset
19 syys 2023
Accessibility, housing and jobs are common challenges for youth with disabilities in the Nordic region
Hyvinvointipolitiikka
15 syys 2023
Children and Young People’s Participation During the Corona Pandemic – Nordic Initiatives
5
7
joulu
2023
Vammaiskysymykset